Družine male flore razvrščene po slovenskem imenu,  po strokovnem imenu,  po MFS 4.izdaja
Rdeči seznam praprotnic in semenk (Pteridophyta & Spermatophyta)

Družina št.: 133   Lamiaceae ustnatice
RS Zav. Rod Vrsta Strokovno ime Slovensko ime
    1   Ajuga skrečnik
      1 Ajuga chamaepitys rumeni skrečniki
      2 Ajuga reptans plazeči skrečnik
      3 Ajuga genevensis dlakavi skrečnik
      4 Ajuga pyramidalis piramidasti skrečnik
    križ. 5 Ajuga x hybrida (dlakavi x plazeči)
    2   Teucrium vrednik
      1 Teucrium montanum gorski vrednik
      2 Teucrium capitanum istrski vrednik
      3 Teucrium chamaedrys navadni vrednik
      4 Teucrium flavum rumeni vrednik
V     5 Teucrium scordium česnov vrednik
        - subsp. scordium  
        - subsp. scordioides  
      6 Teucrium botrys grozdasti vrednik
      7 Teucrium scorodonia žajbljasti vrednik
    3   Scutellaria čeladnica
      1 Scutellaria galericulata navadna čeladnica
E     2 Scutellaria hastifolia kopjastolistna čeladnica
K     3 Scutellaria altissima visoka čeladnica
    4   Marrubium črna meta
      1 Marrubium vulgare navadna črna meta
      2 Marrubium incanum sivkastobela črna meta
    5   Sideritis sklepnjak
E     1 Sideritis montana gorski sklepnjak
    6   Melittis medenika
      1 Melittis melissophyllum navadna medenika
    7   Galeopsis zebrat
      1 Galeopsis angustifolia ozkolistni zebrat
      2 Galeopsis ladanum njivski zebrat
      3 Galeopsis segetum žitni zebrat
      4 Galeopsis pubescens puhasti zebrat
      5 Galeopsis tetrahit navadni zebrat
      6 Galeopsis bifida drobnocvetni zebrat
      7 Galeopsis speciosa pisani zebrat
    8   Lamium mrtva kopriva
      1 Lamium orvala velecvetna mrtva kopriva
      2 Lamium album bela mrtva kopriva
      3 Lamium maculatum lisasta mrtva kopriva
      4 Lamium purpureum škrlatnordeča mrtva kopriva
K     5 Lamium hybridum deljenolistna mrtva kopriva
      6 Lamium amplexicaule njivska mrtva kopriva
    9   Galeobdolon rumenka
      1 Galeobdolon montanum gorska rumenka
      2 Galeobdolon flavidum bleda rumenka
      3 Galeobdolon argentatum srebrna rumenka
    10   Leonurus srčnica
      1 Leonurus marrubiastrum nazobčanolistna srčnica
E     2 Leonurus cardiaca deljenolistna srčnica
    11   Ballota lahkotnica
K     1 Ballota nigra črna lahkotnica
        - subsp. nigra  
        - subsp. meridionalis  
K     2 Ballota hispanica skalna lahkotnica
    12   Stachys čiljak
      1 Stachys recta pokončni čišljak
      2 Stachys labiosa dvoustnati čišljak
      3 Stachys subcrenata dalmatinski čišljak
      4 Stachys annua enoletni čišljak
K     5 Stachys arvensis njivski čišljak
      6 Stachys palustris močvirski čišljak
      7 Stachys sylvatica gozdni čišljak
      8 Stachys alpina alpski čišljak
      9 Stachys germanica nemški čišljak
      10 Stachys byzantina volnati čišljak
      11 Stachys salviifolia žajbljevolistni čišljak
    13   Betonica čistec
      1 Betonica officinalis navadni čistec
        - subsp. officinalis  
        - subsp. serotina  
      2 Betonica alopecuros Jacquinov čistec
    14   Nepeta mačja meta
      1 Nepeta cataria navadna mačja meta
      2 Nepeta nuda panonska mačja meta
    15   Glechoma grenkuljica
      1 Glechoma hederacea bršljanasta grenkuljica
      2 Glechoma hirsuta dlakava grenkuljica
    16   Prunella črnoglavka
      1 Prunella laciniata deljenolistna črnoglavka
      2 Prunella vulgaris navadna črnoglavka
      3 Prunella grandiflora velecvetna črnoglavka
    17   Melissa melisa
      1 Melissa officinalis subsp. altisima navadna melisa
    18   Satureja šetraj
      1 Satureja hortensis vrtni šetraj
      2 Satureja montana kraški šetraj
        - subsp. montana  
        - subsp. variegeta  
      3 Satureja subspicata subsp. liburnica pritlikavi šetraj
    19   Acinos šetrajnik
      1 Acinos alpinus alpski šetrajnik
      2 Acinos arvensis njivski šetrajnik
        - subsp. arvensis njivski šetrajnik
        - subsp. villosum  
    20   Calamintha čober
      1 Calamintha grandiflora velecvetni čober
      2 Calamintha menthifolia navadni čober
      3 Calamintha nepeta drobnolistni čober
      4 Calamintha einseleana Braunejev čober
      5 Calamintha parviflora mačji čober
    21   Clinopodium mačja zel
      1 Clinopodium vulgare navadna mačja zel
        - subsp. vulgare  
        - subsp. orientale  
    22   Micromeria popovec
      1 Micromeria thymifolia timijanovolistni popovec
    23   Hyssopus ožepek
R     1 Hyssopus officinalis navadni ožepek
    24   Origanum dobra misel
      1 Origanum vulgare navadna dobra misel
        - subsp. vulgare  
        - subsp. viridulum  
        Origanum majorana majaron
    25   Thymus materina dušica, timijan
      1 Thymus vulgaris timijan, vrtna materina dušica
      2 Thymus praecox rana materina dušica
        - subsp. praecox  
        - subsp. polytrichus  
      3 Thymus longicaulis dolgostebelna materina dušica
      4 Thymus pulegioides polajeva materina dušica
        - subsp. pulegioides  
        - subsp. carniolicus  
        - subsp. montanus  
      5 Thymus pannonicus panonska materina dušica
    26   Lycopus regelj
      1 Lycopus europaeus navadni regelj
        - subsp. europaeus  
        - subsp. mollis  
V     2 Lycopus exaltatus deljenolistni regelj
    27   Mentha meta
      1 Mentha pulegium polaj
      2 Mentha aquatica vodna meta
      3 Mentha x piperita poprova meta
      4 Mentha x dumetorum hostna meta
      5 Mentha arvensis njivska meta
        - subsp. arvensis  
        - subsp. austriaca  
        - subsp. parietariifolia  
      6 Mentha x verticillata vretenčasta meta
      7 Mentha x carinthiaca koroška meta
      8 Mentha x dalmatica dalmatinska meta
      9 Mentha x gracilis žlahtna meta
      10 Mentha x smithiana Smithova meta
      11 Mentha spicata klasasta meta
        - subsp. spicata  
        - subsp. condensata  
      12 Mentha longifolia dolgolistna meta
        - subsp. longifolia  
        - subsp. grisella  
      13 Mentha suaveolens dehteča meta
      14 Mentha microphylla drobnolistna meta
      15 Mentha x rotundifolia nilska meta
      16 Mentha villosa dlakava meta
    28   Horminum zmajevka
R     1 Horminum pyrenaicum pirenejska zmajevka
    29   Salvia kadulja
R     1 Salvia officinalis žajbelj
      2 Salvia glutinosa lepljiva kadulja
K     3 Salvia sclarea muškatna kadulja
      4 Salvia austriaca avstrijska kadulja
Ex     5 Salvia verbenaca pritajena kadulja
      6 Salvia pratensis travniška kadulja
        - subsp. pratensis  
        - subsp. bertolonii  
        - subsp. saccardiana  
      7 Salvia sylvestris podlesna kadulja
      8 Salvia verticillata vretenčasta kadulja
    30   Rosmarinus rožmarin
      1 Rosmarinus officinalis navadni rožmarin
    31   Lavandula sivka
      1 Lavandula angustifolia prava sivka
    32   Ocinum bazilika
      1 Ocinum basilicum bazilika