Družine male flore razvrščene po slovenskem imenu,  po strokovnem imenu,  po MFS 4.izdaja
Rdeči seznam praprotnic in semenk (Pteridophyta & Spermatophyta)

Družina št.: 085   Apiaceae kobulnice
RS Zav. Rod Vrsta Strokovno ime Slovensko ime
    1   Hydrocotyle vodni popnjak
V     1 Hydrocotyle vulgaris navadni vodni popnjak
    2   Sanicula ženikelj
      1 Sanicula europaea navadni ženikelj
    3   Hacquetia tevje
      1 Hacquetia epipactis navadno tevje
    4   Astrantia zali kobulček
      1 Astrantia major veliki zali kobulček
        - subsp. major  
        - subsp. carinthiaca  
      2 Astrantia bavarica bavarski zali kobulček
      3 Astrantia carniolica kranjski zali kobulček
    5   Eryngium možina
Ex     1 Eryngium maritimum obmorska možina
R Z - H   2 Eryngium alpinum alpska možina
K     3 Eryngium creticum kretska možina
      4 Eryngium amethystinum ametistatsta možina
Ex     5 Eryngium campestre poljska možina
    6   Chaerophyllum trebelje
K     1 Chaerophyllum aromaticum dišeče trebelje
      2 Chaerophyllum hirsutum dlakavo trebelje
      3 Chaerophyllum villarsii Villarsijevo trebelje
      4 Chaerophyllum bulbosum gomoljasto trebelje
      5 Chaerophyllum aureum zlato trebelje
      6 Chaerophyllum temulum opojno trebelje
    7   Anthriscus krebuljica
      1 Anthriscus sylvestris gozdna krebuljica
      2 Anthriscus nitidus bleščeča krebuljica
      3 Anthriscus fumarioides rosničasta krebuljica
      4 Anthriscus cerefolium prava krebuljica
        - subsp. cerefolium  
        - subsp. longirostis  
K     5 Anthriscus caucalis oslovska krebuljica
    8   Scandix češljika
      1 Scandix pecten–veneris navadna češljika
      2 Scandix grandiflora velecvetna češljika
    9   Myrrhis kromač
      1 Myrrhis odorata dišeči kromač
    10   Molopospermum progasti kobul
      1 Molopospermum peloponnesiacum subsp. bauhinii progasti kobul
    11   Coriandrum koriander
      1 Coriandrum sativum koriander
    12   Bifora dvoglavka
K     1 Bifora testiculata bradavičasta dvoglavka
      2 Bifora radians žarkasta dvoglavka
    13   Smyrnium repušica
      1 Smyrnium perfoliatum prerasla repušica
    14   Bunium gomoljasta kumina
K     1 Bunium bulbocastanum navadna gomoljasta kumina
    15   Pimpinella bedrenec
      1 Pimpinella anisum koromač
      2 Pimpinella major veliki bedrenec
        - subsp. major  
        - subsp. rubra  
      3 Pimpinella saxifraga navadni bedrenec
        - subsp. saxifraga  
        - subsp. nigra  
      4 Pimpinella alpina alpski bedrenec
    16   Aegopodium regačica
      1 Aegopodium podagraria navadna regačica
    17   Sium koščica
V     1 Sium latifolium širokolistna koščica
    18   Berula koščec
      1 Berula erecta ozkolistni koščec
    19   Crithmum morski koprc
      1 Crithmum maritimum navadni morski koprc
    20   Seseli konjska kumina
      1 Seseli tommasinii Tommasinijeva konjska kumina
      2 Seseli gouanii Gouanova konjska kumina
      3 Seseli austriacum avstrijska konjska kumina
      4 Seseli annuum enoletna konjska kumina
K     5 Seseli tortuosum obmorska konjska kumina
K     6 Seseli varium pisana konjska kumina
R     7 Seseli malyi Malyjeva konjska kumina
    21   Libanotis zdravilka
      1 Libanotis sibirica navadna zdravilka
        - subsp. montana  
        - subsp. pyrenaica  
      2 Libanotis daucifolia korenjevolistna zdravilka
    22   Oenanthe sovec
E     1 Oenanthe fistulosa navadni sovec
V     2 Oenanthe silaifolia šiljasti sovec
      3 Oenanthe lachenalii Lachenalov sovec
V     4 Oenanthe pimpinelloides bedrenčev sovec
V     5 Oenanthe aquatica vodni sovec
    23   Aethusa steničnjak
      1 Aethusa cynapium navadni steničnjak
        - subsp. cynapium  
        - subsp. cynapioides  
    24   Athamantha jelenka
      1 Athamantha cretensis alpska jelenka
      2 Athamantha turbith skalna jelenka
    25   Grafia selivka
      1 Grafia golaka kranjska selivka
    26   Foeniculum komarček
      1 Foeniculum vulgare navadni komarček
      2 Foeniculum piperitum poprov komarček
    27   Anethum koper
      1 Anethum graveolens navadni koper
    28   Silaum blestivka
      1 Silaum silaus travniška blestivka
    29   Meum štrbec
      1 Meum athamanticum planinski škrbec
    30   Conium mišjak
E     1 Conium maculatum pikasti mišjak
    31   Hladnikia hladnikija
R Z- H   1 Hladnikia pastinacifolia rebrinčevolistna hladnikija
    32   Pleurospermum obočnica
      1 Pleurospermum austriacum avstrijska obočnica
    33   Bupleurum prerast
      1 Bupleurum rotundifolium okroglolistna prerast
K     2 Bupleurum lancifolium suličastolistna prerast
R     3 Bupleurum longifolium dolgolistna prerast
      4 Bupleurum veronense veronska prerast
      5 Bupleurum praealtum ločasta prerast
      6 Bupleurum tenuissimum tanka prerast
      7 Bupleurum petraeum skalna prerast
R     8 Bupleurum ranunculoides zlatičnata prerast
      9 Bupleurum falcatum srpasta prerast
K       - subsp. falcatum  
        - subsp. cernuum visoka prerast
    34   Trinia trinija
      1 Trinia glauca sinjezelena trinija
R     2 Trinia carniolica kranjska trinija
    35   Apium zelena
K     1 Apium graveolens navadna zelena
E Z - H   2 Apium repens plazeča zelena
    36   Petroselinum peteršilj
      1 Petroselinum crispum pravi peteršilj
    37   Cicuta trobelika
E     1 Cicuta virosa velika trobelika
    38   Ammi peščenica
K     1 Ammi majus velika peščenica
    39   Falcaria srpnica
K     1 Falcaria vulgaris navadna srpnica
    40   Carum kumina
      1 Carum carvi navadna kumina
    41   Cnidium knidij
      1 Cnidium silaifolium siljelistni knidij
    42   Selinum seljanka
      1 Selinum carvifolia navadna seljanka
    43   Ligusticum velestika
      1 Ligusticum mutellina planinska velestika
      2 Ligusticum seguieri bleščeča velestica
    44   Angelica gozdni koren
      1 Angelica sylvestris navadni gozdni koren
        - subsp. sylvestris  
        - subsp. montana  
    45   Levisticum luštrek
      1 Levisticum officinale navadni luštrek
    46   Ferulago koromačica
      1 Ferulago campestris navadna koromačica
    47   Opopanax vsezdravka
K     1 Opopanax chironium Hironova vsezdravka
    48   Peucedanum silj
V     1 Peucedanum coriaceum subsp. pospichalii usnjati silj
      2 Peucedanum carvifolia kuminolistni silj
      3 Peucedanum schottii Schottov silj
      4 Peucedanum alsaticum alzaški silj
      5 Peucedanum venetum beneški silj
      6 Peucedanum austriacum avstrijski silj
        var. rablense  
      7 Peucedanum oreoselinum gorski silj
      8 Peucedanum palustre močvirski silj
      9 Peucedanum cervaria jelenov silj
      10 Peucedanum ostruthium jaščarica
      11 Peucedanum verticillare orjaški silj
    49   Pastinaca rebrinec
      1 Pastinaca sativa navadni rebrinec
Ex       var. fleischmanni  
    50   Heracleum dežen
      1 Heracleum austriacum subsp. siilifolium avstrijski dežen
      2 Heracleum sphondylium navadni dežen
        - subsp. sphondylium  
        - subsp. montanum  
        - subsp. pollinianum  
    51   Tordylium cirmet
K     1 Tordylium maximum veliki cirmet
K     2 Tordylium officinale navadni cirmet
K     3 Tordylium apulum pravi cirmet
    52   Laser vodni silj
      1 Laser trilobum trikrpi vodni silj
    53   Laserpitium jelenovec
      1 Laserpitium siler gorski jelenovec
      2 Laserpitium latifolium širokolistni jelenovec
      3 Laserpitium krapfii Krapfov jelenovec
      4 Laserpitium peucedanoides siljelistni jelenovec
      5 Laserpitium archangelica navadni jelenovec
      6 Laserpitium prutenicum pruski jelenovec
    54   Torilis oklobnica
      1 Torilis nodosa kolenčasta oklobnica
      2 Torilis arvensis njivska oklobnica
      2 - subsp. arvensis  
      2 - subsp. purpurea  
      3 Torilis japonica japonska oklobnica
    55   Caucalis kopčica
      1 Caucalis platycarpos širokoplodna kopčica
    56   Turgenia turgenija
      1 Turgenia latifolia širokolistna turgenija
    57   Orlaya vehrica
      1 Orlaya grandiflora velecvetna vehrica
K     2 Orlaya daucoides korenjeva vehrica
    58   Daucus korenje
      1 Daucus carota navadno korenje
        - subsp. carota  
        - subsp. major