Družine male flore razvrščene po slovenskem imenu,  po strokovnem imenu,  po MFS 4.izdaja
Rdeči seznam praprotnic in semenk (Pteridophyta & Spermatophyta)

Družina št.: 055 Fabaceae metuljnice
RS Zav. Rod Vrsta Strokovno ime Slovensko ime
    22   Amorpha amorfa
      1 Amorpha fruticosa navadna amorfa
    36   Cicer čičerika
      1 Cicer arietinum navadna čičerika
    16   Trifolium detelja
      1 Trifolium dubium mala detelja
      2 Trifolium campestre poljska detelja
      3 Trifolium patens razmaknjena detelja
      4 Trifolium aureum zlata detelja
R     5 Trifolium spadiceum rjava detelja
      6 Trifolium badium kostanjevorjava detelja
      7 Trifolium nigrescens črnikasta detelja
      8 Trifolium hybridum hibridna detelja
      9 Trifolium elegans italijanska detelja
      10 Trifolium repens plazeča detelja
R     11 Trifolium thalii Thalovadetelja
      12 Trifolium pallescens bleda detelja
      13 Trifolium montanum gorska detelja
      14 Trifolium fragiferum jagodasta detelja
        - subsp. fragiferum
        - subsp. bonanii
E     15 Trifolium resupinatum zasukanocvetna detelja
      16 Trifolium suaveolens vonjava detelja
      17 Trifolium retusum topolistna detelja
      18 Trifolium arvense njivska detelja
K     19 Trifolium squarrosum nasršena detelja
K     20 Trifolium squamosum obmorska detelja
      21 Trifolium pallidum svetla detelja
K     22 Trifolium striatum progasta detelja
      23 Trifolium scabrum hrapava detelja
      24 Trifolium dalmaticum dalmatinska detelja
Ex     25 Trifolium stellatum zvezdasta detelja
      26 Trifolium incarnatum inkarnatka
        - subsp. incarnatum  
        - subsp. molinerii  
      27 Trifolium angustifolium ozkolistna detelja
      28 Trifolium pratense črna detelja
        - subsp. pratense  
        - subsp. nivale  
        - subsp. expansum  
        - subsp. sativum  
      29 Trifolium noricum noriška detelja
      30 Trifolium medium srednja detelja
      31 Trifolium velebitivum velebitska detelja
Ex     32 Trifolium cherleri Cherlerova detelja
K     33 Trifolium lappaceum kljukastoplodna detelja
      34 Trifolium alpestre predalpska detelja
      35 Trifolium rubens škrlatnordeča detelja
      36 Trifolium ochroleucon rumenkastobela detelja
R     37 Trifolium pannonicum panonska detelja
Ex     38 Trifolium subterraneum podzemna detelja
    35   Phaseolus fižol
      1 Phaseolus vulgaris navadni fižol
      2 Phaseolus coccineus laški fižol
    12   Ononis gladež
E     1 Ononis reclinata kimasti gladež
      2 Ononis pusilla pritlični gladež
      3 Ononis spinosa navadni gladež
      4 Ononis antiquorum drobnolistni gladež
K     5 Ononis austriaca avstrijski gladež
      6 Ononis procurrens plazeči gladež
      7 Ononis arvensis njivski gladež
    38   Pisum grah
      1 Pisum elatius veliki grah
      2 Pisum sativum navadna grah
      3 Pisum arvense njivski grah
    40   Lathyrus grahor
      1 Lathyrus vernus spomladanski grahor
        - subsp. vernus  
        - subsp. flaccidus  
      2 Lathyrus venetus pisani grahor
      3 Lathyrus niger črni grahor
      4 Lathyrus laevigatus goli grahor
      5 Lathyrus occidentalis rumeni grahor
      6 Lathyrus pannonicus raznobarvni grahor
        - subsp. varius  
        - subsp. collinus  
      7 Lathyrus linifolius gorski grahor
      8 Lathyrus pratensis travniški grahor
      9 Lathyrus tuberosus gomoljasti grahor
      10 Lathyrus sylvestris gozdni grahor
      11 Lathyrus latifolius širokolistni grahor
K     12 Lathyrus membranaceus opnasti grahor
      13 Lathyrus sphaericus oblosemni grahor
      14 Lathyrus setifolius ščetinastolistni grahor
      15 Lathyrus cicera čičkasti grahor
      16 Lathyrus sativus navadni grahor
R     17 Lathyrus annuus enoletni grahor
      18 Lathyrus hirsutus dlakavi grahor
      19 Lathyrus nissolia Nissolejev grahor
      20 Lathyrus aphaca lečasti grahor
    24   Astragalus grahovec
Ex     1 Astragalus hamosus kljukastoplodni grahovec
      2 Astragalus cicer čičkasti grahovec
K     3 Astragalus gremlii Gremlijev grahovec
R     4 Astragalus penduliflorus kimastocvetni grahovec
      5 Astragalus alpinus alpski grahovec
R     6 Astragalus depressus prilegli grahovec
R     7 Astragalus australis južni grahovec
      8 Astragalus glycyphyllos sladki grahovec
      9 Astragalus onobrychis dolgojadrni grahovec
      10 Astragalus illyricus subsp. illiricys ilirski grahovec
      11 Astragalus carniolicus kranjski grahovec
      12 Astragalus exscapus brezstebelni grahovec
    39   Vicia grašica
      1 Vicia pisiformis grašnata grašica
      2 Vicia cracca ptičja grašica
      3 Vicia incana siva grašica
      4 Vicia tenuifolia drobnolistna grašica
      5 Vicia dalmatica dalmatinska grašica
      6 Vicia cassubica kašubska grašica
      7 Vicia sylvatica gozdna grašica
      8 Vicia onobrychioides esparzetna grašica
      9 Vicia dumetorum hostna grašica
      10 Vicia villosa kuštrava grašica
      11 Vicia dasycarpa pisana grašica
      12 Vicia articulata členasta grašica
      13 Vicia ervilia lečnata grašica
      14 Vicia hirsuta dlakava grašica
R     15 Vicia loiseleurii Loiseleurova grašica
      16 Vicia tetrasperma štirisemenska grašica
      17 Vicia oroboides širokolistna grašica
      18 Vicia sepium obplotna grašica
      19 Vicia grandiflora velecvetna grašica
        - subsp. grandiflora  
        - subsp. sordida  
      20 Vicia pannonica panonska grašica
      21 Vicia striata progasta grašica
      22 Vicia angustifolia ozkolistna grašica
        - subsp. angustifolia  
        - subsp. segetalis  
      23 Vicia cordata srčastolistna grašica
      24 Vicia sativa navadna grašica
      25 Vicia macrocarpa veleplodna grašica
      26 Vicia lathyroides grahorasta grašica
R     27 Vicia peregrina tujska grašica
      28 Vicia hybrida hibridna grašica
      29 Vicia lutea Grašica rumena
      30 Vicia bithynica bitinska grašica
R     31 Vicia narbonensis francoska grašica
      32 Vicia serratifolia nazobčanolistna grašica
      33 Vicia faba bob
    21   Galega jastrebina
      1 Galega officinalis navadna jastrebina
    10   Genista košeničica
      1 Genista tinctoria barvilna košeničica
      2 Genista ovata jajčastolistna košeničica
      3 Genista januensis triroba košeničica
      4 Genista sericea svilnata košeničica
      5 Genista pilosa dlakava košeničica
      6 Genista sylvestris gozdna košeničica
      7 Genista germanica nemška košeničica
      8 Genista radiata žarkasta košeničica
V Z - H   9 Genista holopetala primorska košeničica
    4   Lembotropis kozja detelja
      1 Lembotropis nigricans navadna kozja detelja
        - subsp. nigricans  
        - subsp. australis navadna kozja detelja
    37   Lens leča
      1 Lens ervoides drobna leča
      2 Lens nigricans črna leča
      3 Lens culinaris navadna leča
    14   Melilotus medena detelja
      1 Melilotus altissimus visoka medena detelja
      2 Melilotus officinalis navadna medena detelja
      3 Melilotus alba bela medena detelja
      4 Melilotus indicus indijska medena detelja
      5 Melilotus italicus laška medena detelja
    32   Hedysarum medenica
      1 Hedysarum hedysaroides alpska medenica
        - subsp. hedysaroides  
        - subsp. exaltatum  
    27   Colutea mehurka
      1 Colutea arborescens drevesasta mehurka
    15   Medicago meteljka
      1 Medicago lupulina hmeljna meteljka
      2 Medicago sativa lucerna
      3 Medicago falcata srpasta meteljka
      4 Medicago prostrata polegla meteljka
      5 Medicago orbicularis okrogloplodna meteljka
      6 Medicago carstiensis kraška meteljka
Ex     7 Medicago truncatula trnata meteljka
      8 Medicago rigidula toga meteljka
R     9 Medicago pironae Pironova meteljka
      10 Medicago arabica arabska meteljka
      11 Medicago polymorpha mnogolična meteljka
      12 Medicago minima drobna meteljka
    7   Sarothamnus metla
      1 Sarothamnus scoparius navadna metla
    3   Laburnum nagnoj
      1 Laburnum anagyroides navadni nagnoj
K     2 Laburnum alschingeri Alschingerjev nagnoj
      3 Laburnum alpinum alpski nagnoj
    18   Lotus nokota
      1 Lotus tenuis ozkolistna nokota
      2 Lotus borbasii Borbasova nokota
      3 Lotus corniculatus navadna nokota
        - subsp.corniculatus  
        - subsp.hirsutus  
        - subsp.alpestris  
V     4 Lotus uliginosus močvirska nokota
Ex     5 Lotus ornithopodioides ptičja nokota
    25   Oxytropis osivnica
      1 Oxytropis campestris poljska osivnica
      2 Oxytropis neglecta pirenejska osivnica
    30   Hippocrepis podkvica
      1 Hippocrepis comosa navadna podkvica
Ex     2 Hippocrepis unisiliquosa enoplodna podkvica
    11   Chamaespartium prevezanka
      1 Chamaespartium sagittale navadna prevezanka
    20   Anthyllis ranjak
      1 Anthyllis jacquinii Jacquinijev ranjak
      2 Anthyllis vulneraria pravi ranjak
        - subsp. vulneraria  
        - subsp. alpestris  
        - subsp. carpatica  
        - subsp. polyphylla  
        - subsp. praepropera  
        - subsp. weldeniana  
    5   Cytisus reličnik
      1 Cytisus pseudoprocumbens polegli reličnik
    6   Chamaecytisus relika
      1 Chamaecytisus purpureus rdeča relika
      2 Chamaecytisus hirsutus dlakava relika
      3 Chamaecytisus ciliatus vejicata relika
      4 Chamaecytisus ratisbonensis regensburška relika
      5 Chamaecytisus supinus nizka relika
      6 Chamaecytisus austriacus avstrijska relika
    23   Robinia robinija
      1 Robinia pseudacacia navadna robinija
    29   Securigera sekirka
      1 Securigera securidaca navadna sekirka
    26   Glycyrrhiza sladki koren
K     1 Glycyrrhiza glabra golostebelni sladki koren
    19   Tetragonolobus smiljkita
V     1 Tetragonolobus maritimus rumenocvetna smiljkita
    34   Glycine soja
      1 Glycine max navadna soja
    2   Argyrolobium srebrna detelja
      1 Argyrolobium zanonii Zanonijeva srebrna detelja
    31   Scorpiurus škorpijonka
R     1 Scorpiurus subvillosus navadna škorpijonka
    28   Coronilla šmarna detelja
      1 Coronilla emerus grmičasta šmarna detelja
        - subsp. emerus
        - subsp. emeroides
      2 Coronilla coronata gorska šmarna detelja
      3 Coronilla vaginalis nožničnolistna šmarna detelja
      4 Coronilla varia pisana šmarna detelja
      5 Coronilla cretica kretska šmarna detelja
      6 Coronilla scorpioides enoletna šmarna detelja
    17   Dorycnium španska detelja
      1 Dorycnium germanicum malocvetna španska detelja
      2 Dorycnium herbaceum mnogocvetna španska detelja
    13   Trigonella triplat
      1 Trigonella gladiata sabljasti triplat
      2 Trigonella corniculata rogljati triplat
      3 Trigonella procumbens polegli triplat
      4 Trigonella caerulea enosemenski triplat
    33   Onobrychis turška detelja
      1 Onobrychis viciifolia navadna turška detelja
      2 Onobrychis arenaria peščena turška detelja
      3 Onobrychis tommasinii Tommasinijeva turška detelja
      4 Onobrychis caput-galli petelinja turška detelja
      4 Onobrychis alba bela turška detelja
    9   Ulex uleks
      1 Ulex europaeus navadni uleks
    1   Lupinus volčji bob
      1 Lupinus polyphyllus mnogolistni volčji bob
      2 Lupinus albus beli volčji bob
    8   Spartium žuka
      1 Spartium junceum navadna žuka