Družine male flore razvrščene po slovenskem imenu,  po strokovnem imenu,  po MFS 4.izdaja
Rdeči seznam praprotnic in semenk (Pteridophyta & Spermatophyta)

Družina št.: 136 Asteraceae nebinovke
RS Zav. Rod Vrsta Strokovno ime Slovensko ime
    34   Achillea rman
      1 Achillea atrata črnikasti rman
      2 Achillea clavenae planinski pelin
      10 Achillea collina hribski rman
      4 Achillea distans nazobčani rman
      6 Achillea millefolium navadni rman
      11 Achillea nobilis žlahtni rman
      7 Achillea pannonica panonski rman
      3 Achillea ptarmica pehtranov rman
      9 Achillea roseoalba rožnatobeli rman
      8 Achillea setacea ščetinastolistni rman
      5 Achillea stricta togi rman
      12 Achillea virescens zelenkasti rman
    43   Adenostyles lepen
      1 Adenostyles alliariae dlakavi lepen
      2 Adenostyles glabra goli lepen
    29   Ambrosia žvrklja, ambrozija
      1 Ambrosia artemisifolia pelinolistna žvrklja
      3 Ambrosia coronopifolia trajna žvrklja
      2 Ambrosia trifida trikrpata žvrklja
    14   Antennaria majnica
      2 Antennaria carpatica karpatska majnica
      1 Antennaria dioica navadna majnica
    33   Anthemis pasja kamilica
      4 Anthemis altissima visoka pasja kamilica
      6 Anthemis austriaca avstrijska pasja kamilica
      1 Anthemis arvensis njivska pasja kamilica
      2 Anthemis cotula smrdljiva pasja kamilica
      5 Anthemis segetalis žitna pasja kamilica
      3 Anthemis tinctoria barvilna pasja kamilica
    53   Arctium repinec
      2 Arctium lappa navadni repinec
      3 Arctium minus mali repinec
R     4 Arctium nemorosum gozdni repinec
      1 Arctium tomentosum volnati repinec
    44   Arnica arnika
V Z - C, O   1 Arnica montana navadna arnika, brdnja
    39   Artemisia pelin
      7 Artemisia abrotanum abrašica
      3 Artemisia absinthium pravi pelin
      4 Artemisia alba beli pelin
      11 Artemisia annua enoletni pelin
V     6 Artemisia atrata črnikasti pelin
V     5 Artemisia caerulescens modrikasti pelin
      13 Artemisia campestris poljski pelin
      12 Artemisia dracunculus pehtran
R Z   10 Artemisia genipi klasnati pelin
R     9 Artemisia nitida bleščeči pelin
      8 Artemisia pontica pontski pelin
      14 Artemisia scoparia metlasti pelin
      2 Artemisia verlotiorum Verlotov pelin
      1 Artemisia vulgaris navadni pelin
    4   Aster nebina
      8 Aster alpinus alpska nebina
      9 Aster bellidiastrum marjetičasta nebina
      7 Aster amellus gorska nebina
      4 Aster lanceolatus suličastolistna nebina
      11 Aster linosyris zlata nebina
      1 Aster novae-angliae novoanglijska nebina
      2 Aster novi-belgii virginijska nebina
      5 Aster parviflorus drobnocvetna nebina
      6 Aster squamatus luskasta nebina
V     10 Aster tripolium subsp. longicaulis obmorska nebina
      3 Aster x salignus vrbovolistna nebina
    3   Bellis marjetica
      1 Bellis perennis navadna marjetica
      2 Bellis sylvestris južna marjetica
    24   Bidens mrkač
      6 Bidens bipinnata dvojnopernati mrkač
      3 Bidens cernua celolistni mrkač
      2 Bidens connata zraslolistni mrkač
      4 Bidens frondosa črnoplodni mrkač
      7 Bidens subalternans nenavadni mrkač
      1 Bidens tripartita tridelni mrkač
      5 Bidens vulgata ščetinastodlakavi mrkač
    9   Bombycilaena zaprednica
      1 Bombycilaena erecta pokončna zaprednica
    20   Buphthalmum primožek
      1 Buphthalmum salicifolium vrbovolistni primožek
    49   Calendula ognjič
      2 Calendula arvensis njivski ognjič
      1 Calendula officinalis vrtni ognjič
    56   Carduus bobak
      5 Carduus acanthoides navadni bodak
      11 Carduus carduelis repinčasti bodak
      10 Carduus collinus subsp. cylindricus hribski bodak
      9 Carduus crassifolius debelolistni bodak
        - subsp. crassifolius  
        - subsp. glaucus  
      7 Carduus crispus kodrasti bodak
      8 Carduus defloratus alpski bodak
        - subsp. defloratus  
        - subsp. tridentinus  
      1 Carduus macrocephalus velecvetni bodak
      4 Carduus micropterus ozkokrilati bodak
      2 Carduus nutans kimasti bodak
      6 Carduus personata okrinkani bodak
      3 Carduus platylepis širokoluskasti bodak
      12 Carduus pycnocephalus zgoščenocvetni bodak
    50   Carlina kompava
R Z - H   4 Carlina acanthifolia subsp. utzka učenska kompava
      3 Carlina acaulis brezstebelna kompava, bodeča neža
        - subsp. acaulis navadna bodeča neža
        - subsp. caulescens čvrsta bodeča neža
      1 Carlina corymbosa češuljasta kompava
      2 Carlina vulgaris navadna kompava
        - subsp. brevibracteata srednja kompava
        - subsp. longifolia dolgolistna kompava
        - subsp. vulgaris navadna kompava
    19   Carpesium ovratnica
      1 Carpesium cernuum kimasta ovratnica
    65   Carthamus rumenik
      2 Carthamus lanatus volnati rumenik
      1 Carthamus tinctorius navadni rumenik
    63   Centaurea glavinec
      10 Centaurea alba subsp. splendes bleščeči glavinec
E     1 Centaurea alpina alpski glavinec
      12 Centaurea bracteata Gaudinov glavinec
      8 Centaurea calcitrapa trnati glavinec
      17 Centaurea carniolica kranjski glavinec
      5 Centaurea cristata češljasti glavinec
V     24 Centaurea cyanus modri glavinec, plavica
      2 Centaurea dichroantha dvobarvni glavinec
      7 Centaurea diffusa razprostrti glavinec
      11 Centaurea haynaldii subsp. julica Haynaldov glavinec
      14 Centaurea jacea navadni glavinec
      16 Centaurea macroptilon veleperesasti glavinec
      22 Centaurea mollis mehki glavinec
      21 Centaurea montana gorski glavinec
      13 Centaurea pannonica ozkolistni glavinec
      18 Centaurea phrygia subsp. pseudophrygia lasuljasti glavinec
      6 Centaurea rhenana renski glavinec
V     3 Centaurea rupestis skalni glavinec
      4 Centaurea scabiosa  
        - subsp. fritschii Fritschev glavinec
        - subsp. scabiosa poljski glavinec
      9 Centaurea solstitialis poletni glavinec
      19 Centaurea stenolepis ozkoluskasti glavinec
      15 Centaurea subjacea varljivi glavinec
      23 Centaurea triumfettii Triumfettijev glavinec
        - subsp. adscendens  
        - subsp. triumfettii  
      20 Centaurea uniflora subsp. nervosa peresasti glavinec
    36   Chamomilla kamilica
      1 Chamomilla recutita prava kamilica
      2 Chamomilla suaveolens vonjava kamilica
    57   Cirsium osat
      11 Cirsium acaule brezstebelni osat
      16 Cirsium arvense njivski osat
      14 Cirsium canum sivi osat
      8 Cirsium carniolicum kranjski osat
      1 Cirsium eriophorum volnatoglavi osat
      6 Cirsium erisithales lepki osat
R     12 Cirsium helenioides raznolistni osat
K     5 Cirsium montanum gorski osat
      9 Cirsium oleraceum mehki osat
      15 Cirsium palustre močvirski osat
      13 Cirsium pannonicum panonski osat
      4 Cirsium rivulare potočni osat
      10 Cirsium spinosissimum trnati osat
K     3 Cirsium tuberosum gomoljasti osat
      2 Cirsium vulgare navadni osat
      7 Cirsium waldsteinii Waldsteinov osat
    6   Conyza hudoletnica
      1 Conyza canadensis kanadska hudoletnica
      2 Conyza bonariensis kodrasta hudoletnica
    25   Cosmos kozmeja
      1 Cosmos bipinnatus pernatolistna kozmeja
    64   Crupina krupina
      1 Crupina vulgaris navadna krupina
    17   Dittrichia ditrihovka
      1 Dittrichia viscosa lepljiva ditrihovka
    45   Doronicum divjakovec
      1 Doronicum austriacum avstrijski divjakovec
      3 Doronicum glacile ledeniški divjakovec
      2 Doronicum grandiflorum velecvetni divjakovec
    52   Echinops bodoglavec
      2 Echinops exaltatus spremenljivi bodoglavec
      3 Echinops ritro subsp. ruthenicus navadni bodoglavec
      1 Echinops sphaerocephalus oblasti bodoglavec
    46   Erechtites pagrint
      1 Erechtites hieraciifolia ameriški pagrint
    5   Erigeron suholetnica
      2 Erigeron acris ostra suholetnica
      4 Erigeron alpinus alpska suholetnica
      3 Erigeron angulosus robata suholetnica
      1 Erigeron annuus  
        - subsp. annuus enoletna suholetnica
        - subsp. septentrionalis nordijska suholetnica
        - subsp. strigosus prileglodlakava suholetnica
      5 Erigeron glabratus mnogolična suholetnica
      6 Erigeron uniflorus enokoškasta suholetnica
    1   Eupatorium konjska griva
      1 Eupatorium cannabinum konjska griva
    11   Filaginella molova roža
      1 Filaginella uliginosa močevna molova roža
    7   Filago predivovec
      2 Filago pyramidata piramidasti predivovec
      1 Filago vulgaris navadni predivovec
    31   Galinsoga rogovilček
      2 Galinsoga ciliata vejicati rogovilček
      1 Galinsoga parviflora drobnocvetni rogovilček
    12   Gnaphailum griževec
K     1 Gnaphailum luteoalbum rumenkasti griževec
    23   Guizotia gizotija
      1 Guizotia abyssinica abesinska gizotija
    27   Helianthus sončnica
      1 Helianthus annuus navadna sončnica
      2 Helianthus tuberosus laška repa, topinambur
    13   Helichrysum smilj
      1 Helichrysum italicum laški smilj
    42   Homogyne planinšček
      1 Homogyne alpina alpski planinšček
      2 Homogyne discolor dvobarvni planinšček
      3 Homogyne sylvestris gozdni planinšček
    16   Inula oman
      6 Inula britannica britanski oman
      7 Inula conyza navadni oman
V     8 Inula crithmoides obmorski oman
      5 Inula ensifolia mečastolistni oman
      1 Inula helenium veliki oman
      4 Inula hirta srhkodlakavi oman
      2 Inula salicina vrbovolistni oman
      3 Inula spiraeifolia nasršeni oman
    28   Iva oblorožka
      1 Iva xanthifolia bodičevolistna oblorožka
    55   Jurinea jurjevina
      1 Jurinea mollis mehkodlakava jurjevina
    15   Leontopodium planika
O1 Z   1 Leontopodium alpinum planika
    38   Leucanthemum ivanjščica
      4 Leucanthemum adustum temna ivanjščica
      5 Leucanthemum heterophyllum raznolistna ivanjščica
      2 Leucanthemum ircutianum navadna ivanjščica
      3 Leucanthemum leucolepis bleda ivanjščica
R     7 Leucanthemum lithopolitanicum kamniška ivanjščica
      6 Leucanthemum platylepis liburnijska ivanjščica
      1 Leucanthemum vulgare navadna ivanjščica
    8   Logfia njivno zelišče
      1 Logfia arvensis navadno njivno zelišče
      2 Logfia minima malo njivno zelišče
    35   Matricaria trirobka
      1 Matricaria perforata nedišeča trirobka
    10   Omalotheca mačje tačke
      3 Omalotheca hoppeana Hoppejeve mačje tačke
      2 Omalotheca norvegica norveške mačje tačke
      4 Omalotheca supina nizke mačje tačke
      1 Omalotheca sylvatica gozdne mačje tačke
    59   Onopordum kozjica
      1 Onopordum acanthium navadna kozjica
K     2 Onopordum illyricum ilirska kozjica
    22   Pallenis trnojek
      1 Pallenis spinosa bodeči trnojek
    41   Petasites repuh
      1 Petasites albus beli repuh
      2 Petasites hybridus navadni repuh
      3 Petasites paradoxus snežnobeli repuh
    58   Picnomon gostorepka
      1 Picnomon acarna trnata gostorepka
    18   Pulicaria bolhača
      1 Pulicaria dysenterica srčastolistna bolhača
      2 Pulicaria vulgaris navadna bolhača
    26   Rudbeckia rudbekija
      1 Rudbeckia hirta srhkodlakava rudbekija
      2 Rudbeckia laciniata deljenolistna rudbekija
    54   Saussurea kosmatulja
K     2 Saussurea alpina alpska kosmatulja
      3 Saussurea discolor dvobarvna kosmatulja
      1 Saussurea pygmaea pritlikava kosmatulja
    47   Senecio grint
      17 Senecio abrotanifolius abraščevolistni grint
      13 Senecio aquaticus vodni grint
      14 Senecio barbareifolius razkrečeni grint
      6 Senecio cacaliaster cevastocvetni grint
R     7 Senecio doria visoki grint
      9 Senecio doronicum divjakovški grint
      15 Senecio erucifolius rukvični grint
      2 Senecio inaequidens raznozobi grint
      1 Senecio incanus subsp. carniolicus kranjski grint
      12 Senecio jacobaea šentjakobov grint, šmarni križ
      4 Senecio nemorensis podlesni grint
      5 Senecio ovatus Fuchsov grint
V     8 Senecio paludosus močvirski grint
      3 Senecio sarracenicus rečni grint
      10 Senecio scopolii Scopolijev grint
      16 Senecio squalidus skalni grint
R     11 Senecio subalpinus predalpski grint
      18 Senecio sylvaticus gozdni grint
      19 Senecio viscosus lepljivi grint
      20 Senecio vulgaris navadni grint
    61   Serratula mačina
R Z - H*   2 Serratula lycopifolia raznolistna mačina
R     3 Serratula radiata deljenolistna mačina
      1 Serratula tinctoria  
        - subsp. macrocephala veleglava mačina
        - subsp. tinctoria barvilna mačina
    60   Silybum badelj
      1 Silybum marianum pegasti badelj
    2   Solidago zlata rozga
      2 Solidago canadensis kanadska zlata rozga
      3 Solidago gigantea orjaška zlata rozga
      1 Solidago virgaurea  
        - subsp. minuta planinska zlata rozga
        - subsp. virgaurea navadna zlata rozga
    62   Stemmacantha rapontika
R     1 Stemmacantha rhapontica rapontika
    32   Tagetes žametnica
      1 Tagetes erecta rumena žametnica
      4 Tagetes minuta drobnocvetna žametnica
      2 Tagetes patula rjavkasta žametnica
      3 Tagetes tenuifolia tankolistna žametnica
    37   Tanacetum vratič
      2 Tanacetum corymbosum češuljasti vratič
        - subsp. clusii Clusijev vratič
        - subsp. corymbosum češuljasti vratič
R     4 Tanacetum macrophyllum velelistni vratič
      3 Tanacetum parthenium beli vratič, materine drobtinice
      1 Tanacetum vulgare navadni vratič
    21   Telekia ognjica
      1 Telekia speciosa navadna ognjica
    48   Tephroseris sivica
      2 Tephroseris aurantiaca oranžna sivica
      4 Tephroseris crispa potočna sivica
      3 Tephroseris helenitis omanolistna sivica
      1 Tephroseris integrifolia travniška sivica
      6 Tephroseris longifolia obirska sivica
      5 Tephroseris pseudocrispa kodrasta sivica
    40   Tussilago lapuh
      1 Tussilago farfara navadni lapuh
    30   Xanthium bodič
      2 Xanthium italicum laški bodič
      3 Xanthium spinosum trnati bodič
      1 Xanthium strumarium navadni bodič
    51   Xeranthemum suhocvet
K     1 Xeranthemum cylindraceum smrdljivi suhocvet